Metin Cihan paylaştı: İletişim Başkanlığı da AB’den fon almış

Gazeteci Metin Cihan, Avrupa Birliği’nden (AB) fon alan iktidara yakın vakıf, dernek ve kurumlarla ilgili paylaşımlarını sürdürüyor.

Cihan, son olarak Fahrettin Altun’un başkanlığını yaptığı İletişim Başkanlığı’nın AB’den fon aldığını belgesiyle paylaştı.

Metin Cihan X (Twitter) hesabından paylaştığı mesajda “Fahrettin Altun da Avrupa Birliği Erasmus+ programına fon başvurusunda bulunmuş. Almış da” yazdı.

Gazeteci Metin Cihan, 17 Nisan’da “Avrupa Birliği Türkiye’de kimleri fonluyor? Bunu araştırıyorum ve yine ikiyüzlülük görüyorum. Şimdiye kadar tespit edebildiklerim arasında TRT, TÜGVA, TÜRGEV, SETA Vakfı, İHH, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği ve Dünya Etnospor Konfederasyonu (Bilal Erdoğan) var” mesajını paylaşmış ve ardından bunların belgelerini kamuoyuyla paylaşmaya başlamıştı.

AK Parti’nin Meclis kapanmadan geçirmek istediği 9. Yargı paketinde yer alan kamuoyunda ‘etki ajanlığı’ olarak bilinen maddesi büyük tepki çekmişti. Maddenin “yeni tip casusluk suçu” oluşturularak pek çok STK, gazeteci ve araştırmacıyı zan altında bırakarak sansür amacı taşıdığı belirtilmişti. CHP, bu maddeyle, Avrupa Birliği fonlarından yararlanan birçok kurumun bile casuslukla suçlanabileceğine dikkat çekerek, itiraz etmişti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x